+90 444 7 618 [email protected]

Yem Soğutucu Makinesi

Pelet presinden pelet formunda sıcak olarak çıkan yemlerin, ortam sıcaklığına soğutulmasında kullanılır. Karşı hava akım prensibine göre çalışır. Dış ortamdaki hava, soğutucu içerisinde yem ile temas ettirilir, yem sıcaklığı düşerken, ısınan hava aspirasyon sistemi ile ortamdan uzaklaştırılır.

Soğutucu üzerinde bulunan boşaltma sistemi ile soğutulan yem tahliye edilir. Boşaltma sistemi, kullanılacak ürüne göre ızgaralı veya hidrolik klepeli olarak seçilir. Boşaltma sistemi ayarlanabilir özellikte olup, kapasiteye uygun olarak çalışır.

Sıcaklık, gövde üzerinde bulunan seviyeler ile kontrol edilir. Aspirasyon ünitesine giden sıcak hava içindeki yem tozları, siklon ile tekrar sisteme geri gönderilir. Soğutucu sonrası pelet yem sertleşmiş olur. Böylece paketlemede tozlanma engellenmiş olur. Ayrıca uygun rutubete düştüğü için, raf ömrü uzatılmış olur. Kullanım amacına uygun olarak tek veya çift katlı modelleri mevcuttur.

Detaylı Bilgi İsteyin:

İletişim

Sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için lütfen bize sorularınızı, yorumlarınızı ve önerilerinizi göndermekten çekinmeyin. Her e-postayı okuyoruz ve sizin fikirleriniz önemsiyoruz.

Adres : Bafra OSB.Doğankaya Mah. 1.Cad. No:10 Samsun/Bafra

Telefon: 444 7 618
Fax: 0362 577 72 61

Çalışma Saatlerimiz  8:30 – 18:30 Pazartesi-Cuma, 8:30 – 13:00 Cumartesi arasındadır.

Damsan makina ithalat ihrat sanayi ticaret ltd şti

 Bafra Organize Sanayi Bölgesi 1.Cadde, 55400

Bafra/Samsun, Türkiye