+90 444 7 618 [email protected]

Extruder 

  • Ürünün bakteriyolojik, toksikolojik ve patolojik açıdan temizdir. Bu özellik hastalık etkenlerinin sağlıklı hayvanlara bulaşmasını önler.

  • Sindirime ve emilmeye olumlu yönde etki etmesi: Atık üründen ileri teknoloji ile kaliteli ürünün elde edilmesi ve bu ürün hayvanların beslenmesinde kullanılarak sindirim sistemini olumlu yönde etkiler.

  • Hayvanların beslenmesinde canlı ağırlık artışında rol oynaması: Kaliteli ürün içerisinde bulunan besin maddeleri komposizyonu canlı ağırlık artışı ve yem tüketimini pozitif yönde etkiler.

  • Düşük nem oranı: İleri teknoloji ile üretilen ürünün saklama süresinin 6 aydan fazla olması kullanıcılara ürünü depolama kolaylığı sağlar. Ayrıca ürünün kuru maddesinin yüksek olması yem ünitelerinin temizlik açısından giderlerinin azalmasına katkı sağlar.

Ektrüzyon prensibi ie çalışarak bitkisel yemlerin (buğdaygiller; buğday, arpa, çavdar, yulaf, mısır, pirinç ve baklagiller; nohut, soya fasulyesi, bezelye) yanı sıra hayvansal yem maddeleri ile birlikte yüksek besin diğerine sahip, kolay sindirilebilir büyük ve küçükbaş hayvan, balık ve kanatlı yemi, evcil hayvanlar (kedi-köpek) için kuru yemler imal etmektedir.

Ekstrüder Sistemler; içinde girişten çıkışa doğru birbiri arkasına dizilmiş sonsuz vidaların bulunduğu kovan adı verilen bir bölüm olup bu bölümden geçen karma homojen hale gelmekte, mekaniksel olarak, yüksek sıcaklık derecesinde ve basınç ( 1400C ve 50 Atm) altında kimyasal değişim geçirmektedir.

Ekstrüzyonun 30-60 saniyelik kısa süreci içerisinde karma %70-75 oranında su kaybederek içeriğinde bulunan proteinler, nişasta ve yağlar yüksek sıcaklık derecesinde ve basınç altında parçalanmakta, ayrıca bu etkenlerden dolayı mikroorganizmalar da imha edilmektedir.

Extruder Yem Kullanımı Sonucu: Sindirimde, süt veriminde, canlı ağırlık artışında, et kalitesinin iyileştirilmesinde, sindirim sistemi hastalıklarından dolayı ölüm oranının azalmasında önemli derecede rol oynamaktadır.

Detaylı Bilgi İsteyin:

İletişim

Sizlere daha iyi bir hizmet verebilmek için lütfen bize sorularınızı, yorumlarınızı ve önerilerinizi göndermekten çekinmeyin. Her e-postayı okuyoruz ve sizin fikirleriniz önemsiyoruz.

Adres : Bafra OSB.Doğankaya Mah. 1.Cad. No:10 Samsun/Bafra

Telefon: 444 7 618
Fax: 0362 577 72 61

Çalışma Saatlerimiz  8:30 – 18:30 Pazartesi-Cuma, 8:30 – 13:00 Cumartesi arasındadır.

Damsan makina ithalat ihrat sanayi ticaret ltd şti

 Bafra Organize Sanayi Bölgesi 1.Cadde, 55400

Bafra/Samsun, Türkiye